неделя, 8 март 2009 г.

Футбол: След срещите от 27-ия кръг на Серия "А" (ОБЗОР)

Рим. След срещите от 27-ия кръг на Серия "А".

ЛЕЧЕ - РЕДЖИНА 0:0
Дербито между последния и предпоследния в Серия „А” не предложи особено добър футбол и силни емоции на феновете. Лече и Реджина не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. Гостите имаха отличен шанс да отбележат в последните минути, но удар на Бернанрдо Коради бе избит с акробатична задна ножица от голлинията от Рафаеле Скиави. Лече имаше териториално преимущество през почти цялата среща, но така и не успя да го оползотвори. Хиксът не е от особено полза и за двата тима. Лече остават на 19-о място с 23 точки, а Реджина са последни само с 19.

НАПОЛИ - ЛАЦИО 0:2
Намиращият се в отлична форма тим на Лацио постигна третата си поредна победа в италианската Серия „А”, след като спечели гостуването си на Наполи с 2:0 в среща от 27-ия кръг. Тимът от Неапол пък записа трета поредна загуба, като няма победа от девет мача насам. Томазо Роки бе автор на двете попадения за Лацио.
Първата част на двубоя, който се проведе на стадион „Сан Паоло” пред 15 500 зрители, завърши без отбелязан гол. Роки откри резултата в 56-ата минута след хубав удар по земя извън наказателното поле. След осем минути отново нападателят на гостите се разписа. Този път ударът на Роки бе от полето, пращайки топката в долния десен ъгъл на Николас Наваро.
Лацио се придвижи на 7-ото място в класирането с актив от 41 точки, на 5 от 4-ия Фиорентина. Наполи запази 12-ата позиция, въпреки поражението – с 35 точки.

КАТАНИЯ - СИЕНА 0:3
Сиена постигна малко изненадваща победа с 3:0 като гост на Катания в мач от 27-ия кръг на Серия „А”. Домакините бяха спечелили сицилианското дерби миналата седмица и излязоха с приповдигнато настроение. Масимо Макарона обаче бързо ги „върна на земята” с гол още в 10-ата минута. Нападателят оползотвори подаване на Симоне Вергасола. След това попадение домакините натиснаха и се опитаха да изравнят още преди почивката, но това не им се отдаде. През второто полувреме картината на терена не се промени. Сиема предимно се бранеше, но правеше опасни контраатаки, когато имаше възможност за това. Така дойде 70-ата минута, когато Гезал вкара за 0:2 и на практика реши мача. в последната минута Яролим оформи крайното 0:3. Сиена остава на 15-о място с 31 точки, а Катания са 13-и с 33.

ФИОРЕНТИНА - ПАЛЕРМО 0:2
Фиорентина регистрира изненадваща загуба от Палермо след шест мача без загуба. „Виолетовите” претърпяха поражение като домакини с 0:2 на „Артемио Франки” пред 29 179 зрители.
Първата част завърши без отбелязан гол. Фабио Симплицио откри за гостите в 48-ата минута от много близко разстояние. Фабрицио Миколи огорчи Фиорентина за втори път в 56-ата минута и окончателно пречупи съпротивата им. Миколи отбеляза с удар извън наказателното поле.
Палермо доминираше и във владеенето на топката.
Фиорентина запази 4-ото си място в класирането с актив от 46 точки, вече на 5 зад Милан. Палермо пък се изкачи на 9-ата позиция и има 39 точки.

БОЛОНЯ - САМПДОРИЯ 3:0
Марко Ди Вайо изигра невероятен мач за своя Болоня при домакинската победа с 3:0 над Самподория . Нападателят стана автори и на трите попадения за своя отбор. Гостите от Генуа се държаха до 45-ата минута, кога Ди Вайо отбеляза първото си попадение. Сампдория се опита да върне гол и упражни териториален натиск, който се засилваше с приближаването на края. Домакините обаче се възползваха от това и отново Ди Вайо удвои в 87-ата мин. в последните секунди на срещата бившият италиански национал оформи хеттрика си. С победата Болоня събра 26 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите. Сампдория са на 14-а позиция.

КИЕВО - КАЛЯРИ 1:1
Киево и Каляри не завършиха наравно 1:1 в мач от 27-ия кръг на Серия „А”. Джеда (на снимката) изведе гостите напред в 28-ата минута. Домакините, които са в зоната на изпадащите, притиснаха сардинци в собствената им половина и в крайна сметка се добраха до изравняване. Стафан Макинва се разписа в 56-ата минута след подаване на Джампиеро Пинци. До края на срещата и двата тима направиха няколко пропуска, но до ново попадение така и не се стигна. Киево остава на 18-о място с 24 точки, а Каляри са 8-и с 39.

МИЛАН - АТАЛАНТА 3:0
Милан успя по класически начин да спечели домакинството си на Аталанта в срещата от 27-ия кръг на италианската Серия „А”. Хеттрик отбеляза Филипо Индзаги. Двубоят, завършил 3:0, се игра на стадион „Джузепе Меаца” пред 54 645 зрители.
Още в 7-ата минута Милан откри резултата. Марек Янкуловски центрира за Индзаги, който от наказателното поле огорчи за първи път Андреа Консигли. Второто попадение падна чак в 71-ата минута. Дебнещият Индзаги бе изведен от Пато и отново не остави шансове на вратаря на Аталанта. Третото попадение, дошло след три минути, отново не бе особено по-различно. Нападателят се разписа от наказателното поле, като този път асистенцията бе на Джанлука Дзамброта.
Милан запази третото си място в класирането с актив от 51 точки, на 5 зад Ювентус и на 12 зад Интер. Аталанта се понижи на 10-ата позиция, оставайки с 36 точки.