неделя, 8 март 2009 г.

Рио Фърдинанд под въпрос за мача с Интер

Участието на Рио Фърдинанд в мача-реванш на неговия Манчестър Юнайтед срещу Интер на осминафиналите в Шампионската лига в сряда е под въпрос.

Английският национал получи контузия в глезена по време на двубоя на "червените дяволи" срещу Фулъм от четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация, спечелен с 4:0.

През второто полувреме Фърдинанд беше заменен от Джони Евънс.

"Надявам се в сряда да бъде на линия, защото е много важен играч за нас", заяви Фъргюсън.

"Контузията му ме притеснява и трябва да изчакаме, за да разберем какво е състоянието му".

В същото време Сър Алекс похвали Карлос Тевес, който отбеляза два гола в мача срещу Фулъм. Аржентинският нападател се е разписвал в четири различни турнира този сезон - Висшата лига на Англия, Шампионската лига, купата на Футболната асоциация и купата на лигата.

"Представянето на Тевес беше великолепно. Показа невероятно движение и неизчерпаема енергия. Вторият му гол беше фантастичен", каза още шотландецът.

Фъргюсън добави, че е искал да запази силите на Уейн Рууни за двубоя с Интер и затова го е сменил през второто полувреме на мача с Фулъм. В срещата със столичани в събота не участваха Кристиано Роналдо и Димитър Бербатов, които получиха почивка преди мача с Интер.