неделя, 8 март 2009 г.

Хокей на лед: След мачовете в НХЛ (ОБЗОР)

Вашингтон. Тази нощ се изиграха 10 мача от редовния сезон в НХЛ. Изненадата поднесе тимът на Кълъмбъс Блу Джакетс, които се наложиха с 8:2 като гост наш шампиона от миналата година Детройт Ред Уйнгс. Най-резултатният мач обаче, бе записан в Тампа Бей, където домакините загубиха от Каролина Хурикейнс с 3:9.

ДЕТРОЙТ - КЪЛЪМБЪС 2:8
Тимът на Кълъмбъс Блу Джакетс поднесе изненадата на деня като се наложи над шампиона в НХЛ Детройт Ред Уингс с 8:2 като гост, предава официалният сайт nhl.com. Отделните части завършиха (0:2, 1:2, 1:4), а в герой за гостите се превърна Рик Наш, който отбеляза три гола. Резултатът бе открит от Рафи Торес в 5-ата мин. на първата част. Три минути след това Р. Джей Ънбергер добави още един гол. В 13:12 мин на втората част Джейсън Уилямс направи резултата класически – 0:3. След това Рик Наш откри головата си серия, който се разписа от дузпа в 16-ата мин. Шампионите върнаха един гол 2 минути по-късно чрез Хенрик Зетерберг, но това не бе достатъчно. 15 секунди след началото на последната третина Наш вкара втория си гол и напълно обезличи шампионите. – 1:5. Шестото попадение реализира Ънбергер от дузпа три мин. по-късно. Андрю Мъри вкара седмия гол минута по-късно, а Аарон Долни върна един за 2:7 в 6-ата мин. Крайният резултат оформи Наш, който се разписа 8 минути преди края.
След тази победа Кълъмбъс е на 4-о място със 72 точки в Централната дивизия, а Детройт е лидер с 94 т. в същата дивизия.

ТАМПА БЕЙ - КАРОЛИНА 3:9
Съставът на Каролина Хурикейнс се наложи с разгромното 9:3 като гост над Тампа Бей Лайтнинг в пореден мач от НХЛ, предава официалният сайт nhl.com. Отделните части завършиха (1:3, 0:5, 0:0). Тимът на Каролина реши нещата в своя полза още през първата част, а в началото на втората отбелязаха още два гола и напълно сломиха съпротивата на противника си. За победителите се разписаха Ерик Страал на четири пъти, Антон Бабчук, Джо Корво, Род Брин’Дамур и Туомо Рууту. За домакините точни бяха Мартин Сейнт Луис, Винсент Рекавалиер и Райън Малоун.
След тази победа Каролина заема трето място със 75 точки в Югоизточната дивизия, а Тампа Бей е на 4-о с 55 в същата дивизия.

ВАНКУВЪР - САН ХОСЕ 3:1

ОТАВА - БЪФАЛО 6:3
Тимът на Отава Сенатърс се наложи над Бъфало Сейбърс с 6:3 в пореден мач от НХЛ, предава официалният сайт nhl.com. Отделните части завършиха (1:1, 2:1, 3:1). Точни за днешните победители бяха Даниел Алфредсон и Ник Фолинго, които отбелязаха по два гола, а още по един добавиха Крис Камполи и Крис Кели. За Бъфало се разписаха Дрю Страфорд, Томас Венек и Йонхен Хехт. Това бе гол под номер 355 в кариерата на ветерана Фолинго.
След спечелените две точки Отава е на 5-о място с 60 точки в Североизточната дивизия, а Бъфало е на трето със 73 в същата дивизия.

ТОРОНТО - ЕДМЪНТЪН 1:4
Едмънтън Оилерс се наложи с 4:1 като гост над Торонто Мейпъл Лийвс в пореден мач от НХЛ, предава официалният сайт nhl.com. Отделните части завършиха (0:0 1:3, 0:1). Интрига в този мач имаше само през първата част, когато двата тима не успяха да си отбележат гол. Във втората минута на втората третина домакините поведоха в резултата чрез Алексей Поникаровски. В следващата атака обаче, равенството бе възстановено. Точен бе Алекс Хемски. До края на частта Кайл Бродзиак и Фернандо Писани скара още по един гол и обезличиха съпротивата на противника си. Последният гол в мача бе дело отново на Бродзиак 28 секунди преди края на срещата.
След тази победа Еднънтън се намира на трето място със 70 точки в Северозападната дивизия, а Торонто е на 4-о с 65 т. в Североизточната.

ФИЛАДЕЛФИЯ - НЕШВИЛ 4:1
Тимът на Филаделфия Флайърс се наложи над Нешвил Предатърс с 4:1 в пореден мач от НХЛ, предава официалният сайт nhl.com. Отделните части завършиха (0:0, 2:0, 2:1). Интрига в този мач имаше само през първата част, когато двата тима не успяха да си отбележат гол. В началото на втората част Майк Ричардс от дузпа Джофри Лупул дадоха преднина на тима си. В 8-ата мин. на последната третина Мартин Ерат върна интригата за 1:2, но минута след това Лупул реализира още една шайба и направи резултата 3:1. Четвъртият гол бе дело на Клод Жирокс 4-и минути преди края и с това оформи крайния резултат.
След спечелените две точки Флайърс заема второ място с 80 точки в Атлантическата дивизия, а Нешвил е на трето със 70 в Централната.

ФЛОРИДА - СЕЙНТ ЛУИС 4:3
Съставът на Флорида Пантърс се наложи над Сейнт Луис Блус с 4:3 в пореден мач от НХЛ, предава официалният сайт nhl.com. отделните части завършиха (2:0, 2:2, 0:1). Точни за днешните победители бяха Дейвид Бот на два пъти от дузпи, Натан Хортан и Радек Дворак. За Блус реализираха Дейвид Блакес на два пъти и Карло Колайково.
След тази победа Пантърс се изкачи на второто място със 76 точки в Югоизточнатра дивизия, а Сейнт Луис е а пето с 66 в Централната.

ЛА КИНГС - МИНЕСОТА 4:3
На леда в зала „Стейпълс Сентър” пред 18 118 зрители, хокеистите на Лос Анджелис Кингс победиха Минесота Уайлдс 4:3 (2:2, 2:0, 0:1), предаде официалният сайт на лигата nhl.com. Домакините спечелиха втора поредна победа с головете на Кайл Куинси, Кайл Колдър, Анзе Копитър и Теди Пърсел, а вратарят Джонатан Куик отрази 21 шайби. При третият гол за домакините треньорът на Минесота Жак Лемер извади от игра вратаря Никлас Бакстрьом, който играе трети мач, след като продължи договора си с още четири години за 24 милиона долара и постави Джош Хардинг. Той пропусна само един гол, при това в ситуация на пауърплей за домакините.
Кингс имат 65 точки и са 13-и, Минесота с 67 точки са 11-и в Западната конференция.

НЙ АЙЛЕНДЪРС НЮ ДЖЪРСИ 7:3
На леда в зала „Насау Колизеум” пред 15 524 зрители, хокеистите на Ню Йорк Айлендърс разгромиха Ню Джърси Девълс със 7:3 (3:0, 3:2, 1:1), предаде официалният сайт на лигата nhl.com. Завърналият се след операция на лакътя вратар на Девълс Мартин Бродюр допусна шест гола в първите две третини и беше заменен от Кевин Уикс в последната част на мача. Шон Бергенхайм отбеляза своя първи хеттрик в кариерата си като хокеист на Ню Йорк Айлендърс, които все още са последни в Източната конференция. За Ню Джърси това беше 20-а загуба, но с 87 точки остават на второ място в конференцията.

БОСТЪН - ЧИКАГО 5:3
След три поредни загуби лидерите на Източната конференция стигнаха до победа. На леда в зала „ТД Банкнорт Гардън”, пред 17 565 зрители, хокеистите на Бостън Бруинс победиха Чикаго Блекхоукс с 5:3 (1:0, 2:1, 2:2), предаде официалният сайт на лигата nhl.com. Новата придобивка на Бруинс Марк Речи отбеляза два гола, по един добавиха Дейвид Креджи, Фил Кесъл и Пи Джей Алексън. Чикаго загуби за четвърти път в последните си шест мача. Голмайстори за гостите станаха Джонатан Тоус, Крис Верстеег и Патрик Кейн. С 81 точки Чикаго е на четвърто място в Западната конференция.