събота, 7 март 2009 г.

Челси продължава напред за ФА Къп

Дрогба и Алекс изстреляха "сините" напред

Челси се класира за полуфиналите на ФА Къп. Играчите на Гуус Хидинг надвиха Ковънтри като гост с 2:0 и се доближиха с още една стъпка към трофея. Дидие Дрогба и Алекс вкараха попаденията за "сините" от Лондон. Дрогба се разписа в 15-ата минута, вкарвайки шестото си попадение от началото на сезона във всички турнири. В 72-ата минута Алекс оформи крайния резултат.

Така новият мениджър на Челси Гуус Хидинг продължава да е със 100-процентов актив, начело на тима.

Като цяло класата на Челси бе с основна причина за победата. Домакините създадоха доста положения пред Чех, които не бяха реализирани. В същото време грешки дефанзивен план донесоха победа на гостите.

В 15-ата минута защитникът на Ковънтри Скот Дан допусна елементарна грешка и Дрогба накара трибуните на "Рикох Арена" да замлъкнат.

18 минути преди края Алекс се включи в една атака на Челси и получи отличен пас от Куарешма, направил отличен пробив отдясно. Бранителят на "сините" не сгреши и реши двубоя.

В другия мач от турнира днес Фулъм посреща Манчестър Юнайтед. Срещата е с начален час 19:15.