неделя, 8 март 2009 г.

Томазо Роки върна Лацио в битката за ШЛ

Тимът на Лацио победи Наполи с 2:0 като гост и се върна в битката за 4-ото място, което дава право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. И двете попадения за "орлите" стаха дело на Томазо Роки през втората част.

Срещата започна с натиск на гостите. Във 2-ата минута удар на Мауро Сарате бе блокиран. Домакините стигнаха до първото си голово положение в 6-ата минута. Тогава удар на Лавеци мина на сантиметри в аут. През второто полувреме гостите играха много силно и сътвориха доста положения. В 56-ата минута капитанът Томазо Роки откри резултата в 56-ата минута. Той бе изведен от Фоджа и прати топката в мрежата с хубав удар. Малко по-късно отново Роки се разписа за 2:0. Той прати в мрежата една избита от вратаря Наваро топка. С победата Лацио вече има 41 точки и заема 7-о място във временното класиране. Добрата новина за тимът на Делио Роси е, че той се доближи на 5 точки до 4-ия Фиорентина. Наполи е на 12-а позиция с 35 точки.