събота, 7 март 2009 г.

Байерн се върна към победите

След три поредни мача без победа в Бундеслигата, Байерн се върна към успехите и спечели с срещу Хановер в мач от 23-ия кръг на германския шампионат.

Хановер имаха възможността да открият резултата в 15-ата мин. чрез Щайнер, но радостта им не трая дълго и за десет минути домакините от Байерн направиха обрат.

В 20-ати мин. след центриране на Швайнщайгер, Ван Буйтен с глава изравни, а в 25-ата мин. отново след пас на Швайнщайгер, Клозе реализира за 2:1.

Още преди почивката баварците решиха всичко в своя полза и в 34-ата мин. Хамит Алтънтоп направи 3:1.

След почивката домакините добавиха още две поопадения.

Първо се разписа Лукас Подолски в 73-та мин. след асистенция на Зе Роберто, а минута преди края на редовното време Демикелис оформи крайното 5:1.

С този успех Байерн в зоната даваща право на участие в Шампионската лига, като е с абсолютно равен актив на второто място заедно с Хофенхайм.

БАЙЕРН - ХАНОВЕР 5:1 (3:1)

0:1 Щайнер (15)

1:1 Ван Буйтен (20)

2:1 Клозе (25)

3:1 Алтънтоп (34)

4:1 Подолски (73)

5:1 Демикелис (89)

Байерн: Рензинг, Одо, Лусио, Ван Буйтен, Ван Буйтен (76-Брено), Лам, Демикелис, Зе Роберто, Алтънтоп (65-Отъл), Швайнщайгер, Клозе, Подолски (79-Донован)

Хановер: Енке, Черундоло, Фаренхорст, Шулц, Тарнат (46-Раух), Балич, Андреасен, Щайнер, Бругинк (65-Форсел), Кжиновек (70-Розентал), Шлаудраф