събота, 7 март 2009 г.

Удинезе взе точка от гостуването си на "Олимпико"

Рома и Удинезе не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.

Двата отбора се изправиха в първи мач от 27-ия кръг на италианската Серия "А", а головете реализираха Фелипе и Вучинич през второто полувреме.

Първото полувреме на мача бе сравнително равностойно, като двата отбора не успяха да стигнат до гол. В последните минути на частта Пизаро получи травма и на негово място в игра се появи Монтела.

Второто полувреме на мача бе изключително интересно, като двата отбора създадоха редица чисти голови възможности.

Гостите откриха резултата в 50-ата минута. При едно центриране в наказателното поле на Рома защитникът Фелипе се извиси над всички и с удар с глава не остави шансове на Дони - 0:1.

Наставникът на домакините Лучано Спалети реагира моментално и пусна в игра черногореца Мирко Вичничи. Именно той възстанови статуквото в 61-ата минута, след като се разписа с хубав удар с десния крак.

Малко по-късно "вълците" можеха да стигнат до пълен обрат. Отново Вучинич бе в основата на всичко, след като проби опасно по десния фланг и центрира, но Даниеле Де Роси се размина на сантиметри с топката.

В 68-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Де Роси си изпроси червен картон. Секунди по-късно Удинезе изпусна страхотна възможност за гол.

След центриране от свободен удар защитникът Сапата остана непокрит, но от няколко метра стряля неточно с глава.

10 минути преди последния съдийски сигнал Монтела пропусна златен шанс. Нападателят бе изведен сам срещу Ханданович, но стреля право в тялото на вратаря.

В ответната атака Фелипе можеше да вкара втори гол за Удинезе, но този път ударът му с глава не намери целта.

След този кръг Рома остава на 6-то място с 45 точки. Удинезе са 12-и с 35 точки.

РОМА - УДИНЕЗЕ 1:1

0:1 Фелипе (55')
1:1 Вучинич (61')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома, 4-2-3-1: Дони, Мота, Мексес, Панучи, Рийзе, Де Роси, Пизаро (Монтела 41'), Тадей, Бриги, Менес (Вучинич 58'), Баптища (Сисиньо 73')

Удинезе, 4-3-3: Ханданович, Сапата, Кода, Фелипе, Паскуале, Инлер, Д'Агостино, Асамоа, Пепе, Флоро Флорес (Куалярела 85'), Ди Натале (Санчес 70').

Червен картон: Де Роси (Рома, 68')

Стадион: "Олимпико", Рим