събота, 7 март 2009 г.

Футбол: След днешните срещи в Бундеслигата (ОБЗОР)

Берлин. След днешните срещи в немската Бундеслига.

Футбол: Херта победи Енерги, българите играха
Херта Берлин победи домакина Енерги Котбус с 3:1 и остана на първото място в Бундеслигата на Германия. Кагдас Атан откри за Енерги, в чийто редици цял мач играха българите Станислав Ангелов и Димитър Рангелов, в 21-ата минута. Андрей Воронин реализира хеттрик за Херта, съответно в 34-ата, 45-ата и 88-ата минута на двубоя. Валери Домовчийски влезе в игра в 85-ата минута на мястото на Рафаел.
След срещата Херта е лидер с актив от 46 точки, с 4 повече от Байерн. Енерги е на 16-ата позиция, която е под чертата, с 20 точки, колкото има и 15-ия Арминия.

Без Рибери и Тони, Байерн надигра Хановер с 5:1
Тимът на Байерн Мюнхен победи Хановер 96 с 5:1 в мач от 23-ия кръг на немската Бундеслига. Въпреки множеството контузени играчи, сред които Лука Тони и Франк Рибери, баварският гранд показа добра игра и резонно стигна до 3-те точки. Двубоят започна изненадващо, с гол за гостите. Реализира го ветеранът Щайнер в 15-ата минута. Само пет минути по-късно домакините изравниха чрез защитника Ван Буйтен. Мирослав Клозе и Алтънтоп направиха резултата 3:1 до края на полувремето. През втората част Лукаш Подолски, който отдавна не бе започвал като титуляр, се разписа в 73-ата минута, а в предпоследната 89-а Мартин Демикелис оформи крайното 5:1.
Така в класирането Байерн продължава да е втори с 42 точки, но изостава с 4 на Херта.

Футбол: Хофенхайм и Вердер не си отбеляза гол в атрактивен мач
Единственият мач от днешния 23-и кръг в немската Бундеслига, който завърши без попадение, бе този между Хофенхайм и Вердер. Въпреки това и двата тима имаха своите шансове за успех – Саного от домакините на 3 пъти уцели греди, докато Клаудио Писаро се отличи за Вердер. През първата част по-опасните ситуации бяха в края на първата част. След половин час се откри най-добрата възможност за домакините. Диего и Хънт разиграха, последва центриране в наказателното поле, където Алмейда свали на Писаро, чийто удар бе изчистен от голлинията. Три минути по-късно Алмейда пропусна също много добро положение. В даденото от съдията продължение на частта Саного за домакините намери гредата. В 53-ата и 54-ата минути Саного на още 2 пъти намери гредите на Тим Вийзе. До края на мача партньорът на Саного в нападение Демба Ба също пропусна да донесе победата на тима си.

Футбол: Волфсбург победи Карлсруе с 1:0
Волфсбург победи Карлсруе с 1:0 в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Двубоят се игра на „Фолксваген Арена” пред 24 459 зрители. Единственото попадение в мача реализира Ервин Дзеко. В 42-ата минута на мача Звйездан Мисинович подаде към Дзеко, който реализира поредното си попадение с екипа на Волфсбург.
Тимът на Феликс Магат вече е на 4-а позиция в класирането с 42 точки, докато Карлсруе вече са на последната 18-а със 17.

Футбол: Мьонхенгладбах нанесе тежко поражение на Хамбургер
Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе тежко поражение на Хамбургер в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Последният преди този кръг тим от Мьонхенгладбах записа успех с 4:1. Фройнд даде преднина на Борусия в 24-ата минута, но хърватският национал Младен Петрич изравни в 29-ата. Левелс даде нов аванс за домакините в 42-ата, а през втората част паднаха още два гола във вратата на Хамбургер. Брувърс в 54-ата и Марин в 65-ата оформиха крайния резултат и нанесоха удар върху амбициите на Мартин Йол, и неговите футболисти за титлата в Германия.
Хамбургер са 5-и в класирането с 42 точки, докато Борусия вече са 17-и с 19.

Футбол: Щутгарт победи Борусия Дортмунд с 2:1
Щутгарт победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на 6-ото място в класирането. Двубоят се игра на стадион „Мерцедес-Бенц-Арена” пред 55 896 зрители. Елсон откри за домакините в 10-ата минута от пряк свободен удар. При 1:0 дойде почивката. Нелсон Валдес изравни в 52-ата минута след подаване на Хайнал. Марио Гомес донесе третия пореден успех за Щутгарт в 62-ата минута.
След срещата Щутгарт се намира на 6-ото място в класирането с 39 точки, на 3 от третата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. Дортмунд запази 9-ата позиция с 33 точки.

Крайни резултати в днешните срещи от немската Бундеслига, 23 кръг:

Байерн Мюнхен – Хановер 96 – 5:1
15'[0-1] Щайнер
20'[1-1] Ван Буйтен
25'[2-1] Клозе
34'[3-1] Алтънтоп
73'[4-1] Подолски
89'[5-1] Демикелис
Енерги Котбус – Херта Берлин – 1:3
21'[1-0] Кагдас
34'[1-1] Воронин
44'[1-2] Воронин
88'[1-3] Воронин
Хофенхайм – Вердер Бремен – 0:0
Борусия (М) – Хамбургер – 4:1
24' [1-0] Фройнд
29' [1-1] Петрич
42' [2-1] Левелс
54' [3-1] Брувърс
65' [4-1] Марин
Щутгарт – Борусия (Д) – 2:1
10'[1-0] Елсон
52' [1-1] Валдес
62' [2-1] Гомес
Волфсбург – Карлсруе – 1:0
42'[1-0] Дзеко

УТРЕ:
18:00 часа:
Арминия Билефелд – Айнтрахт
Байер Леверкузен - Бохум

Класиране след днешните срещи от 23-ия кръг в първенството на Германия, Бундеслига.